plen

TYROLSKI ARTYSTA

Drugiego dnia naszej wyprawy odwiedziliśmy winnicę „artysty wina”, twórcy winiarskiego sukcesu Południowego Tyrolu – Aloisa Lagedera.

Jego winnica to rodzinna firma z ogromnymi tradycjami, sięgającymi początków XIX wieku. Dzisiejsza mocna pozycja firmy jest dziełem Lagedera – pierwszego producenta wina z Południowego Tyrolu, który zdobył światowe uznanie. Przykład Ladegera sprawił, że jego śladem poszli także inni producenci, a nawet duże spółdzielnie. Dlatego też uważa się, że to w dużej mierze dzięki niemu wina z tego regionu zdobyły szerokie uznanie.

Podczas naszej wycieczki win Aloisa Lagedera mieliśmy okazję próbować w czasie kolacji w restauracji Patscheider Hof. Niezapomniane wrażenie nie tylko smakowe, ale również estetyczne. Restauracja położona jest 950 metrów nad poziomem morza. Podziwiać z niej można widok na dolinę miasteczka Bolzen.

Obecnie Lageder posiada około 140 hektarów winnic, w większości prowadzonych w systemie biodynamicznym, w najlepszych siedliskach Południowego Tyrolu. Niektóre z tych winnic, jak choćby Krafuss czy Lowengang, mają dziś status prawdziwych Grand Crus. Wina od Lagedera znajdziemy w kartach najlepszych restauracji na całym świecie.

W ofercie White Marlin znajdują się trzy wina z południowo-tyrolskiej winnicy:
Riff Pinot Grigio IGT (bio-wino),
Lowengang Chardonnay 2011 DOC (bio-wino) oraz
Lowengang Cabernet 2011 – do wygrania w naszym konkursie -> TRIP z WHITE MARLIN

© 2019 WHITE MARLIN RIGHTS RESERVED
JOIN US