plen

ODWIEDZINY U HRABINY

„Nasze wina są prawdziwym odzwierciedleniem naszej ziemi, naszego dziedzictwa i naszego narodu” – to słowa hrabiny Giuseppiny Guerrieri Rizzardi, które stanowią motto winnicy w Bardolino, które było pierwszy przystankiem naszej włoskiej wyprawy.

Bardolino to pełne uroku, malownicze miasteczko położone nad Jeziorem Garda, w pobliżu Werony. Słynie z z uprawy winorośli. My trafiliśmy do rodzinnej winnicy Guerreri Rizzardi, która
powstała w wyniku połączenia dwóch starych winiarskich rodów z Veneto: hrabiów Guerrieri z Bardolino i hrabiów Rizzardi, wytwarzających wina w regionie Valpolicella.

Misją firmy jest poszukiwanie innowacji, dzięki którym wytwarzane w posiadłości wina podbijają świat. Jednocześnie, właściciele dążą do zachowania kilkusetletniej winiarskiej tradycji, na bazie której odnoszą liczne sukcesy. Winiarscy krytycy, od Gambero Rosso po Decanter, przyznają winom z winnicy Guerrieri Rizzardi bardzo wysokie oceny.

W 2010 roku głowa rodziny, hrabina Maria Cristina Rizzardi, otrzymała z rąk Prezydenta Republiki prestiżowy order Cavaliere de Lavoro za szczególny wkład w rozwój włoskiego winiarstwa. Dołączyła tym samym – jako pierwsza kobieta – do elitarnego grona wielkich osobistości włoskiego świata win, takich jak: Piero Antinori, Vittorio Frescobaldi i Diego Planeta.

Do wyśmienitego włoskiego lunchu mieliśmy okazję spróbować starych roczników klasycznego Amarone. Z tej wycieczki przywieźliśmy dla Was trzy wina, dostępne w ofercie White Marlin: Chiaretto Bardolino Classico DOP, Valpolicella Classico DOC 2013, Villa Rizzardi Amarone Della Valpolicella Classico.

© 2019 WHITE MARLIN RIGHTS RESERVED
JOIN US